Diyabet (Şeker Hastalığı)

Şeker hastalığı, vücudumuzda şeker metabolizmasında bozuklukla karakterize metabolik bir hastalıktır. Kanda yükselen şeker yeteri şekilde metabolize olamayınca başta damarlar olmak üzere sinirler ve diğer bütün organlara yapışarak birikime neden olur. Damar duvarı yıllar içinde daralmaya başlar, dokuların ve organların kanlanması bozulmaya başlar ve sonuçta şeker hastalığının komplikasyonları olarak bildiğimiz bulgular ortaya çıkmaya başlar. Bunun dışında vücutta asidik ortamı arttırdığı için dokuların ve organların erken yaşlanmasına neden olur. Asiditesi artan vücudumuz asiditeyi azaltmak amacıyla oksijeni ve kalsiyumu kullanır. Oksijeni soluyarak vücudumuza alırız, ancak kalsiyum için vücudumuz kemiklere başvurur ve vücudumuzda kemik yıkılımı artar. Sonucunda vücudumuzda kemik erimesi oluşur.

İşte ozon tedavisi sonucu vücudumuza giren ozon-oksijen karışımı, öncelikle damarları genişleterek kan dolaşımını arttırır ve vücudumuza asidik ortamı azaltarak tüm bu oluşan kötü durumları ortadan kaldırır. Bunun dışında ozon bağışıklık sistemini aktive ettiğinden vücut direncini arttırır. Antioksidan sistemi aktive ettiğinden serbest oksijen radikallerin vücudumuza verdiği zararları önler.

Diyabet sonucu oluşan, ayak ve el yaraları ozon tedavisinin etkisiyle kan dolaşımı arttığı için hızla iyileşmektedir. Ozon yüksek enerji içeren, asit ortamı azaltan, anti-oksidan, bağışıklık sistemini aktive eden, metabolik düzenleyici etkisi olan Avrupa ve dünyada çok yaygın kullanılan bir moleküldür.

Şeker hastalığında ozon tedavisi nasıl etki gösterir?

Diyabetli hastalarda herkesin bilebileceği ve anlayabileceği gibi doku beslenmesi bozulur, ozon bozulan doku beslenmesini düzeltir. Ozonla birlikte kanın dokulara ulaştırdığı oksijen miktarı en üst düzeyde artar. Ozonun etkisiyle vücudumuzda tüm organların kanlanması ve oksijenlenmesi artacağı için başta böbrek, göz ve sinirler gibi hasarlanmış organlar hızla iyileşmeye başlarlar. Ozon tedavisinin ardından hücrelerde insülin direnci düşer, insulin direnci düşünce glukozun vücutta enerji üretiminde kullanılması da artar, kan şekeri daha kolay bir şekilde düşmeye başlar. Kan şekeri düzenli hale gelebileceği için bazı hastalarımızda kullanılan insulin dozlarını da düşürerek yeniden düzenlemek gerekebilir. Diyabetli hastaların zor iyileşen yaralarında ozon hızla düzelme sağlar. Ozon tedavisi sadece şeker hastalığı değil diğer tüm dolaşım bozukluklarına bağlı gelişen tüm yaralarda da çok etkilidir, Tedaviye başladıktan sonra hemen ilk seanstan sonra bile dolaşımın düzeldiği hem hasta, hem yakın çevresi tarafından kolayca gözlemlenir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Diyabet (Şeker Hastalığı)”

  1. Emre ÇOMAK dedi ki:

    Ozonterapi güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulama.

  2. Elif MEŞE dedi ki:

    Ozon yoluyla yüksek oksijene kavuşan dokulardaki kanserojen hücreler üreme yeteneğini yitirirler.

  3. Sibel DOĞAN dedi ki:

    Harika bir yazı

Leave a Reply

Bursa Seo - Bursa Web Tasarımı - Reklam Parkı - Bursa Seo