Yüz Ozon Mezoterapi

Yüzümüzde oluşan yaşlanma bazen bizi olduğumuzdanda yaşlı göstererek moralimizin bozulmasına neden olur. Daha genç görünmek ve canlı sağlıklı bir yüze sahip olmak hepimizin arzusudur. Dudak etrafında, burun kenarlarında, göz çevresinde ve alında oluşan kırışıklıklar zamanla oturarak yüzümüze yaşlanmış şekli vermeye başlar. Yüz derisinde kollojen fibrin dokusunun oluşturduğu gergin yapı yaşımızın ilerlemesiyle azalır. Bu dokuların kaybının önlenmesi, ya da yeniden oluşumunun sağlanması daha gergin canlı, yani daha genç bir yüz görünümü sağlar. Ozon tedavisi yüzünüze cilt altına mezoterapi tabancasıyla ve özel küçük mezoterapi iğneleriyle yapılan ozon enjeksiyonudur.

Uygulama yapılmadan önce kullanılan lokal anestezik kremlerle ağrı oluşması engellenir. Uygulama alın bölgesi,göz çevresi,burun ve ağız çevresi çene altı dokulara çok küçük enjeksiyonlar şeklinde yapılır.

Bu enjeksiyonlar sonucu cilt altı dokusuna verilen ozon hem ciltaltı yağ metabolizmasını düzenler, hem de bölgesel kan dolaşımını ve oksijen seviyesini arttırarak dokuların daha iyi çalışmasını sağlar.

Uygulama haftada 1 kez toplam 3 kere  tekrarlanır. Etkinin devamlılığının sağlanması ve yaşlanmanın önüne geçmek amacıyla yılda birkaç kez tekrarlanması önemlidir.

Major terapi uygulanan hasta yada sağlıklı kişilerde oluşan antiaging etki ile kişinin yüzünde oluşan diri görüntü, ozon yüz mezoterapisinin eklenmesi yada sadece yüz uygulamasının yapılmasıyla  çok daha etkin bir sonuç almanızı sağlar.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Bursa Seo - Bursa Web Tasarımı - Reklam Parkı - Bursa Seo