Zeka ve Ozon Terapi

Birçok sebeple akciğerlerimizden kana geçen oksijen az olabilir ya da beyine giden oksijen ve kan akımı yetersiz olabilir.Ozon, hafızanın güçlendirilmesi konusunda büyük fayda sağlar. Elektronlarını kaybetmiş zararlı maddeler yani serbest radikaller buldukları dokularla birleşerek onların fonksiyonlarını yapamaz hale gelirler. Bu etki 30′ lu yaşlarda başlar, 40′ lı yaşlarda artarak ilerler ve 50’li yaşlardan itibaren iyice çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığa neden olurlar. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi ozon tedavisi ile giderilebilir.

Gelişimi sağlamak için (Bedensel ve Zihinsel Engellilerde) fizik tedavi gibi diğer tedavilerle birlikte olumlu etki oluşturur.

Öğrenciler arasında yapılan bilimsel çalışmalarda spor yapan öğrencilerin daha zeki olmasının nedeni, egzersiz ile vücuttaki oksijelenmeyi arttırmış olmalarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerde uygulanan ozon tedavisinin dikkati, konsantrasyonu ve belleği artırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Zeka ve Ozon Terapi”

  1. Arif KARAKAYA dedi ki:

    Çok öğretici olmuş.

  2. Emre CEYLAN dedi ki:

    Ozon ile alaka güzel bilgiler var.

  3. Elif MEŞE dedi ki:

    Çok öğretici olmuş.

Leave a Reply

Bursa Seo - Bursa Web Tasarımı - Reklam Parkı - Bursa Seo